Yenidoğan Fotoğraf Çekimi için en doğru zaman nedir ?

  • 5 Temmuz 2022
  • admin
Yenidoğmuş bebeğinizin fotoğraf çekimi için rezervasyon yaptırmak istiyorsunuz ama en iyi zaman ne zaman olduğu hakkında bir fikriniz yok. Yenidoğan evresi tam olarak ne kadar süreyi kapsar ? Bunun için kesin şu diyebileceğimiz bir vakit yok fakat ilk 4 hafta diyebiliriz.

Bebeğiniz ilk doğduğu zamanlar yorucudur ve fotoğraf çekimine gitmek zor gelebilir. Fakat bir ömür boyu sürecek güzel anılar yakalayabilmek aslında çok da zor değil. Düşündüğünüzden çok daha stressizdir.

14 günden küçük bebekler
Yenidoğan seansı için 7 ila 10 gün ideal yaşımızdır. Bu yaştaki bebekler daha sakin olurlar, uyumaya meyillidirler ve bu muhteşem pozlarda kolaycı kıvrılırlar 🙂 Bebekler iki haftalık olduklarında daha uyanık olma eğilimindedirler. Bu yaş ebeveynler ile çekilmek, bebeğin dudak, kirpik, ayaklarının yakın çekimleri için iyi bir zaman olabilir. Bunun dışında bebeklerin kardeşiyle fotoğraf çekinmesi için de iyi bir zamanladır.

14 günden büyük bebekler
14 günden büyük bebekler artık o kadar yumuşak değillerdir. Biraz daha farklılıklar yaşamaya başlarlar ve fakat bu bir engel değildir. Her bebek farklıdır ve profesyonel bir yenidoğan fotoğrafçısı olarak , bebeğiniz yaşı kaç olursa olsun fotoğraflarını çekmek bizim görevimizdir. Biraz daha büyük bebekler daha dikkatli olurlar ve çevrenin farkına varmaya başlarlar. Bu sebeple daha büyük bebeklerle yapılan fotoğraf çekimleri daha hareketli olabilir.
Yenidoğan çekimin nasıl olduğunu merak ediyorsunuz burdan sıkça sorulanlar bölümüne bakabilirsiniz.

Yenidoğan fotoğraf çekimlerimizden kareler görmek istiyorsanız burdan ulaşabilirsiniz.

Yenidoğan fotoğrafçılığına meraklıysanız bu yazımızı da incelemelisiniz.

Bunların dışında aşağıdaki hizmetlerimizden ilginizi çeken olabilir.
Özel Gün Çekimleri
Hamile Çekimleri
Yaş Çekimleri
0-1 Yaş Arası Çekimleri
Doğum Çekimleri

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =