Yenidoğan fotoğrafçısı olmak için 5 İpucu!

  • 1 Temmuz 2022
  • admin
Yenidoğan fotoğrafçılığı işine başlamak her işte olduğu gibi kolay değildir. Her işte olduğu gibi bunda da çok çalışmak ve sabır gerekir. Sürekli pes etmek isteyebilirsiniz fakat ısrarcı olursanız, eninde sonunda isteğiniz kavuşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bilgininizi artırmak ve pese etmemek!

1) YENİDOĞAN FOTOĞRAFÇILIĞI KURSLARINA KATILIN
Yenidoğan fotoğrafçılığı kursuna katılmak, size daha önce sahip olduğunuzdan çok daha fazla deneyim ve bilgi kazandıracak! İnternette izleyebileceğiniz çok fazla yenidoğan videosu var. Fakat bir çok şeyi de buradan öğrenemezsiniz. Bebeği farklı pozisyonlarda pozlamak zor bir iştir ve bunu doğru ve güvenli bir şekilde nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekir. Ayrıca bir işletme, aydınlatma ve farklı yenidoğan aksesuarları hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Bu çok büyük bir bonus ve yapmanız gerektiğini söylediğim 1 numaralı şey.

2) İNTERNETTEKİ VİDEO VE KURSLARI TAKİP EDİN
Bu videolar sayesinde bir çok teknik öğrenip , bir çok ilham almak alabilirsiniz. Youtube ‘ da birçok bu tarz video var. İzlemenizi tavsiye ederim.

3) WEBSİTENİZ OLSUN VE FACEBOOK, INSTAGRAM HESAPLARI OLUŞTURUN
Uygun fiyatlara bir websitesi yaptırabilir yada hazır içerik yönetim sistemleriyle biraz çalışma yaparak kendiniz bir websitesi oluşturabilirsiniz. Websitenizi güncel tutun, galerinizi en iyi ve en yeni fotoğraflarınızla olabildiğince sık sık güncellemeye çalışın. Müşteriler için ilk izlenimler çok önemlidir ve bu işe önem vermeniz büyük bir fark yaratacaktır.

4) İLK ALINACAK YENİDOĞAN FOTOĞRAF MAKİNESİ
Makine ve lens önemli bir unsurdur. Makine’den önce de sizin bu işte biraz usta olmanız lazım. Yoksa pahalı bir ürün alsanız dahi yeterli verimi alamayabilirsiniz. Genel olarak iyi ekipman sahibi olmak önemlidir. Sizi yarı yolda bırakmaz.

5) KENDİNİZİ BAŞKA FOTOĞRAFÇILARLA KARŞILAŞTIRMAYIN VE İŞLERİNE ÇOK FAZLA BAKMAYIN
İlham almak için çalışan diğer yeni doğan fotoğrafçılara bakmak güzel olsa da, oldukça da dezavantajı da vardır. Bazen sadece kendi işimize odaklanmamız gerekir. Çünkü diğer fotoğrafçılara bakınca moraliniz bozulabilir. Herkes fotoğraflarıyla kendi yolculuğunda ve farklı aşamalarda.İşinize konsantre olmanız ve başkalarının işlerine göz atmak için fazla zaman harcamamaya çalışmanız ve kendi işinize başlamanız gerekir.
Yenidoğan çekimin nasıl olduğunu merak ediyorsunuz burdan sıkça sorulanlar bölümüne bakabilirsiniz.

Yenidoğan fotoğraf çekimlerimizden kareler görmek istiyorsanız burdan ulaşabilirsiniz.

Bunların dışında aşağıdaki hizmetlerimizden ilginizi çeken olabilir.
Özel Gün Çekimleri
Hamile Çekimleri
Yaş Çekimleri
0-1 Yaş Arası Çekimleri
Doğum Çekimleri

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − sixteen =